W naszej szkole od 4 do 8 kwietnia realizowaliśmy  Projekt „Żyję zdrowo, kolorowo”. W ramach projektu  uczniowie mieli różne zadania: klasy I wykonywały prace plastyczne pod hasłem – Ruch to zdrowie, klasy I i II uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę zumby- p. Ewelinę Owczarzak, klasy II i III uczestniczyły w konkursie wiedzy o zdrowym życiu przygotowanym przez pedagoga szkolnego – Lidię Rumianowską, klasy III gimnastykowały się podczas zajęć ruchowych prowadzonych przez nauczyciela wych. fiz. – Hannę Kowalską, klasy IV poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania podczas  spotkania z pielęgniarką – Wiolettą Kurowską , klasy V wykonywały prace plastyczne „Zdrowe danie na śniadanie” natomiast klasy VII i VIII „Jestem wolny od uzależnień”.
Ponadto cały tydzień byliśmy kolorowi, każdego dnia obowiązywał w szkole inny kolor, w poniedziałek  niebieski w związku ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu, kolejne dni był pomarańczowy, różowy i fioletowy, zielony oraz żółty. Wszystkim działaniom towarzyszyła wystawa prac uczniów oraz wykonana gazetka  pod hasłem „W kwietniu bądź niebieski’.
Autorką projektu i jego koordynatorką była pedagog Lidia Rumianowska.
Naprawdę działo się!