Od 2003 roku tradycją jest , że w przeddzień Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie (dawniej gimnazjum) świętujemy dzień patrona szkoły.  W tym roku  do udziału w konkursie zaprosiliśmy uczniów klas IV i VII.  W konkursie wiedzy zatytułowanym „Ksiądz Piotr Wawrzyniak – Wielki Syn Narodu Polskiego” zmierzyło się 11 zawodników. Zacięta rywalizacja i emocjonująca dogrywka doprowadziła do wyłonienia zwycięzców:

I miejsce zajął Kacper Sielecki z kl. VII a ,

II miejsce zajął Konrad Zakęś z kl. VII a ,

III miejsce zajął Kacper Stefaniak z kl. VII b,

natomiast wyróżnienia otrzymali: Weronika Zaborowska z  VII a i Maciej Suszek z VII b.

Uczniowie klas IV otrzymali z kolei zadanie przygotowania komiksu , który przedstawiałby scenki z życia księdza Piotra Wawrzyniaka. Komisja oceniająca postanowiła wyróżnić i nagrodzić dwie prace: Wiktora Kwiatkowskiego i Wiktora Sieleckiego – obaj z klasy IV a.