Ostatni dzień roku szkolnego powitał nas piękną słoneczną pogodą. Można by pomyśleć, że przyroda również cieszyła się z długo oczekiwanych wakacji.

Uroczyste zakończenie rozpoczęliśmy polową mszą świętą, a po niej przenieśliśmy się do szkoły, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.  Dzisiejszy dzień był wyjątkowy, ponieważ po 40 latach pracy na zasłużoną emeryturę odszedł pan dyrektor Hieronim Rumianowski. W swoim wystąpieniu nawiązał do przekształcenia szkoły podstawowej w gimnazjum, a później z powrotem w szkołę podstawową. Wspomniał o uczniach, którzy jako pierwsi przyszli do Szkoły Podstawowej nr 1. Dyrektor podziękował wszystkim za pracę, że udało się stworzyć klimat bezpiecznej, dobrej szkoły. Rodzicom podziękował za szczerość, a nawet rzetelną i konstruktywną krytykę.

Przybyli na uroczystość goście – pani Katarzyna Barczak pełniąca obowiązki dyrektorki ZOSiP, przewodniczący Rady Miejskiej w Mogilnie pan Paweł  Molenda, druhowie seniorzy, przedstawiciele Rady Rodziców SP 1 i Przedszkola nr 4.  Wszyscy w ciepłych słowach wypowiadali się o pracy dyrektora, dziękując za wieloletnie zaangażowanie i trud w nią włożony .

Przedstawicielka społeczności uczniowskiej – Gabriela Drzazgowska powiedziała między innymi, że pan dyrektor jest ciekawym człowiekiem wielkich pasji, który przez lata budował wizerunek naszej szkoły. Pozostawi po sobie trwały ślad – Izbę Tradycji.

Nowa pani dyrektor – Danuta Lorczak, żegnając pana dyrektora przypomniała jeszcze o niezapomnianych projektach, takich jak: „Bigos historyczny”, „Jak Mogilno osadą się stało” i innych wydarzeniach jak: gry miejskie, pikniki rodzinne, nadanie imienia szkole, wymiana międzynarodowa.

Tego dnia pożegnaliśmy również wieloletnią pedagog – panią Lidię Rumianowską, nauczycielkę nauczania początkowego – panią Dorotę Szypurę i nauczyciela religii brata Mateusza Kameckiego.

Na zakończenie podziękowania nauczycielom wyśpiewali: Marianna Boberek, Nathaniel Rakowski, Amelka Woda i Antek Woda.

Od poniedziałku zaczynamy zasłużone  wakacje. Do zobaczenia za dwa miesiące!