Dnia 23 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej  nr1 im.  Ks. Piotra Wawrzyniaka po raz XVII odbył się Gminny Turniej „Od baśni do baśni”.

W turnieju wzięły udział następujące szkoły z opiekunami:

Szkoła Podst. nr 3 z p .Marzeną Gabryszak

Szkoła Podst. w  Wylatowie  z p. Katarzyną Łaniecką

Szkoła Podst. w Strzelcach z p. Ireną Gazdulska

Szkoła Podst. nr 1 z p. Renatą Marciniak

Na początku w.dyr. szkoły  Grażyna Grześkowiak  przywitała wszystkich uczestników turnieju i przybyłych gości .

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły nr 3 w Mogilnie w składzie:

Lena Gabryszak, Gabriela Drzazgowska i Szymon Guzik oraz drużyna ze Szkoły Podst. nr 1w Mogilnie w składzie: Jessica Frydlewska, Nina Michalska, Stanisław Rachowski.

II miejsce zdobyła drużyna z S.P. Wylatowo w składzie: Magdalena Kaczmarek, Julia Rogalska i Wojciech Krzyżan oraz reprezentacja szkoły Podst. w Strzelcach :Eliza Banaszkiewicz, Amelia Cienguszewska, Kornelia Gotowalska.

Nagrody wszystkim dzieciom uroczyście wręczył dyr. Grażyna Grześkowiak. Szkoły otrzymały dyplomy ,a wszyscy uczestnicy nagrody książkowe.

Turniej zorganizowały Lidia Kleczewska i Arleta Michalak.Pomagali roznosząc punkty: Gabrysia Chojnacka, Tomek Popielewski, Kaja Kwiatkowska, Kornelia Szykowna i Zuzia Semanowicz. Sprzęt obsługiwał Igor Krasicki.