Dnia 27 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej  nr 1 im.  ks. Piotra Wawrzyniaka odbył się XVI Gminny Turniej „Od baśni do baśni”.

Uczniowie z 7 szkół Gminy Mogilno dzielnie walczyli o 1 miejsce.

W turnieju wzięły udział następujące szkoły z opiekunami:

SP nr 3 w Mogilnie z p. Marią Król

SP w Wylatowie z p. Elżbietą Pospychałą

SP we Wszedniu z p. Eweliną Stawicką

SP w Strzelcach z p. Agnieszką Marczak

SP w Kwieciszewie z p. Anną Niedziałkowską

SP w Gębicach z p. Aliną Adamską

SP nr 1 w Mogilnie z p. Renatą Marciniak

Na początku dyr. szkoły Hieronim Rumianowski przywitał wszystkich uczestników turnieju i przybyłych gości.

Komisję rozstrzygającą wszelkie niejasności stanowili nauczyciele przybyli ze szkół.

Turniej odbywał się w 4 etapach. Najpierw zespoły odpowiadały na pytanie, potem rozpoznawały po czytanych przez członka grupy  fragmencie tytuł baśni. Następnie na wyścigi układały bajkowe puzzle, a na koniec rozwiązywały  krzyżówkę.

Wspaniale wszyscy zgodnie pracowali w grupach i wykazali się dużą wiedzą dotyczącą przeczytanych baśni.

I miejsce zdobyła drużyna z SP nr 3 w Mogilnie w składzie: Julia Lorczak, Nataniel Migocki, Kinga Owczarzak oraz drużyna z SP  nr 1 w Mogilnie w składzie: Gabriela Chojnacka, Nina Michalska, Stanisław Rachowski.

II miejsce zdobyła drużyna z SP Wylatowo w składzie: Magdalena Kaczmarek, Michał Kaczmarek, Marcin Adamski.

III miejsce zdobyła drużyna z SP Gębice w składzie: Wiktoria Jeske, Anna Koziołkiewicz, Franciszek Muracki.

SP w Strzelcach reprezentowali: Adrian Przygodzki, Nikodem Owczarzak, Julia Tabat

SP w  Kwieciszewie: Hubert Bobrowski, Wiktor Nowakowski, Cezary Koziej

SP we Wszedniu: Martyna Ostrowska, Zofia Leśniewska, Amelia Klimacka.

Nagrody wszystkim dzieciom uroczyście wręczył dyr. Hieronim Rumianowski. Szkoły otrzymały dyplomy zaprojektowane przez p.Janusza Strzeleckiego.

Turniej zorganizowały Lidia Kleczewska i Arleta Michalak.Przy przeprowadzeniu turnieju pomagali uczniowie z klasy 1a przebrani za bajkowe postaci (Marta Grzegorska, Kaja Kwiatkowska, Julia Kaczmarek, Julia Wieczorkowska, Sara Szczęsna, Jessica Frydlewska, Marcel Zebel ), którzy wrzucali zespołom punkty – cukierki do koszyczków.Turniej prowadziła Lidia Kleczewska, a Olga Czerwińska z klasy 2d  gimnazjalnej przyklejała zdobyte punkty na tablicy informacyjnej i roznosiła polecenia. Pani Arleta Michalak czytała pytania,  a Igor Krasicki z 2c i Grzegorz Popielewski z 2d obsługiwali sprzęt nagłaśniający.Przepyszne rogaliki upiekła na poczęstunek p. Irena Nowak.