W dniach 21.09-27.09.2019 roku mieliśmy przyjemność gościć w Mogilnie uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w niemieckim Engelskirchen. Wymiana doszła do skutki dzięki dofinansowaniu ze środków międzynarodowej organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Zarówno polscy, jak i niemieccy uczniowie dzięki wymianie mieli niepowtarzalną okazję do obcowania z przedstawicielami odmiennej kultury, samodzielnego odkrywania różnic i podobieństw między sąsiednimi narodami, podszkolenia swoich umiejętności władania językiem obcym oraz, co najważniejsze, zawiązania nowych znajomości, które zamienić się mogą w piękne przyjaźnie.

Dla niemieckich gości zorganizowano bogaty program, dzięki któremu mogli odwiedzić najciekawsze miasta regionu – Poznań, Toruń oraz Bydgoszcz. Naszą małą Ojczyznę Niemcy poznać mogli zwiedzając np. mogileński klasztor, uczestnicząc w zajęciach w muzeum w Chabsku oraz odwiedzając naszą szkołę. We wszystkich aktywnościach wraz z niemieckimi kolegami uczestniczyli Polacy, co sprzyjało wzajemnej integracji i rozwijaniu międzynarodowych więzi.

Ze swojej strony chcielibyśmy gorąco podziękować rodzinom, które przyjęły pod swój dach gości z Niemiec. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wspaniałej inicjatywy, która zdążyła już się na stałe wpisać w coroczne tradycje naszej szkoły.