W sobotni ranek 40 uczniów SP 1 pojechało na kolejny w tym roku marsz na orientację. Tym razem pasjonaci wędrówek z mapą spotkali się w Bydgoszczy na VIII już MnO po 18. Południku. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Po przyjeździe do Bydgoszczy odebraliśmy mapy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, ale nie ruszyliśmy na trasę marszu. Najpierw poszliśmy zwiedzać zabytki związane z Wyspą Młyńską i Starym Miastem. Obejrzeliśmy też śluzę trapezową i budynek Opery Nowej. Przed budynkiem Muzeum nad Brdą zrobiliśmy odprawę, analizując  trasę marszu i czekające nas zadania. Marsz był ciekawy i trudny. Należało powiązać trasę z mapy z obiektami w terenie przedstawionymi na zdjęciach, wydarzeniami z historii Bydgoszczy oraz linią 18.południka. Na 301 uczestników, którzy startowali w 90 zespołach tylko czterem udało się przejść bezbłędnie. Niestety nie były to zespoły z MogilnaJ. Pokonaliśmy ok. 5 km, niektórzy pobili życiowy rekord zrobionych kroków (przeszło 18 tys.) Humory dopisywały, zwłaszcza, że z mety marszu w SP 63 powędrowaliśmy do Zielonych Arkad na małe „conieco”.

Uczestnicy wyjazdu do Bydgoszczy

Borys Barczak