20.10.2017r. 47- osobowa grupa chętnych uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami: panią Małgorzatą Stranz, Iwoną Ciesielską oraz Ewą Półtoranos uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Ośrodku Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie. Warsztaty te były formą nagrody za udział naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moje piękne – bezpieczne miejsce”.
Poznaliśmy technikę rzeźby: kompozycje figuralne modelowane w glinie miękkiej. Nie zabrakło rysunku w plenerze i prac na podstawie malarstwa abstrakcyjnego.
Organizatorzy zapoznali nas z historią miejsca, przygotowali dla nas ognisko i takie przysmaki jak dżem aroniowo – śliwkowy. Były też zabawy i ćwiczenia ruchowe dotyczące min. rytmu.
W naszych zadaniach wspierały nas i pomagały nasze panie, a wyjazd zorganizowała pani E. Półtoranos.