Ostatni dzień roku szkolnego powitał nas strugami deszczu, dlatego msza polowa została przeniesiona do sali gimnastycznej. Po mszy wychowawcy klas 1-6 rozdali uczniom świadectwa w klasach. Następnie uczniowie klas 6 i 8 zebrali się na łączniku, gdzie nastąpiło uroczyste pożegnanie ósmoklasistów. Najpierw głos zabrał pan dyrektor Hieronim Rumianowski, który zwrócił się do uczniów z przesłaniem. Powiedział, że mądrość, praca, pokora i szacunek to wartości nadrzędne. Uczniowie klasy ósmej zapisali piękną kartę w historii szkoły. Podziękował wszystkim nauczycielom, szczególnie wychowawcy, pani Beacie Wenglewicz-Sierańskiej oraz p. pedagog, psycholog, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w rozwój wychowanków.

Z zaproszonych gości głos zabrała p. G. Grześkowiak – emerytowana wicedyrektor, która życzyła wytrwałości, odwagi, realizowania swoich celów i czerpania z życia wielu radości. Głos zabrał również harcmistrz p. Lipiński, który przekazał na ręce p. L. Kleczewskiej kronikę. W imieniu rodziców głos zabrała p. M. Adamska. Zwróciła się do uczniów, aby rozwijali skrzydła i lecieli tam, gdzie chcą. Wszystkim życzyła pięknych i słonecznych wakacji.

W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej nr 1 uczniom z nowego pocztu.

Następnie p. dyrektor i p. wicedyrektor rozdali nagrody książkowe i dyplomy.

Pani Wenglewicz-Sierańska uroczyście rozdała świadectwa swoim wychowankom, po czym nastąpiło ślubowanie absolwentów.

W imieniu przedstawicieli klasy ósmej głos zabrała Amelia Marczewska. Wspomniała m.in. o trudnym okresie pandemii, nawiązywaniu relacji na nowo. Podziękowała wszystkim nauczycielom za ogromne pokłady cierpliwości i dobre rady, które pozostaną na zawsze. „Otwieramy nowy rozdział i postaramy się napisać go jak  najpiękniej”.

Na zakończenie uroczystości Marcelina Rogala oraz Antek i Amelia Woda zaśpiewali piosenki.

Od jutra rozpoczynają się długo wyczekiwane WAKACJE