W chłodny,  pochmurny poranek, 4 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Dzień ten rozpoczęliśmy Mszą świętą w Klasztorze. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Dyrektor Hieronim Rumianowski powitał wszystkich zebranych,  szczególnie burmistrza Leszka Duszyńskiego. W przemówieniu przedstawił rys historyczny szkoły, podkreśli, że szkoła oprócz tradycji ma doskonały wynik z egzaminu ósmoklasisty. Priorytetem szkoły jest nauczanie, a także wychowanie. Szkoła uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych, co kształtuje wrażliwość uczniów na los innych dzieci. Dyrektor złożył życzenia najmłodszym uczniom, życzył aby spotkali tu wielu przyjaciół. Podziękował rodzicom za zaufanie, że przyprowadzili do tej szkoły swoje dzieci. Nauczycielom życzył zdrowia i satysfakcji z pracy. Następnie głos zabrał burmistrz, który podkreśli, że szkoła przeżyła trudny dla wszystkich czas przekształceń, ale niewątpliwie jest to bardzo dobra szkoła.

W dalszej części uroczystości nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Od tej chwili dzieci stały się pełnoprawnymi uczniami i zostały przyjęte do społeczności szkolnej. Wychowawcami klas pierwszych zostały:

klasa 1a p. Lidia Kleczewska

klasa 1b p. Renata Marciniak

klasa 1c p. Anna Wróblewska

W nowym roku szkolnym wszystkim życzymy wielu sukcesów.