Po raz pierwszy od 20 lat w murach naszej szkoły nie pojawili się gimnazjaliści. Szkołę przekształcono w Zespół Szkolno – Przedszkolny, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 1  im. ks. Piotra Wawrzyniaka i Przedszkole nr 4.

Dyrektor Hieronim Rumianowski powitał serdecznie wszystkich zebranych, szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy zaczynają naukę w nowej szkole.

W tym roku szkolnym uczyć się u nas będą dzieci z trzech klas pierwszych, dwóch klas drugich, dwóch klas trzecich, jednej klasy piątej, dwóch klas szóstych i jednej klasy ósmej.

Z przybyłych na uroczystość gości głos zabrali: Starosta mogileński – Bartosz Nowacki oraz radni Rady Miejskiej w Mogilnie – Terasa Kujawa i Karol Nawrot. Życzyli wszystkim zebranym wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, zawiązania nowych przyjaźni i dobrych wyników w nauce.

Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie z klasy II a i III a, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców: pani Lidii Kleczewskiej i  pani Agnieszki Sieleckiej.