10 i 12 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. Uczniowie z aktywu bibliotecznego zaprosili pierwszaków w „Zaczarowany Świat Bajek”. Olga Groblewska wcieliła się w postać Czerwonego Kapturka, Weronika Zaborowska – Kota w butach, Anastazja Furtak – Calineczkę, Zuzia Polanowska – Sierotkę Marysię, a Klaudia Kierzkowska była Królową Książką.

Sierotka Marysia przedstawiła regulamin korzystania z biblioteki, a Królowa Książka – prośby do nowych czytelników, np. NIE PISZ I NIE RYSUJ TUSZEM NA MYCH KARTKACH, NIE ZAGINAJ ROGÓW itp. Uczniowie odgadywali zagadki i wykazywali się wiadomościami ze świata bajek.

Po zdanym „egzaminie”, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, a Królowa Książka pasowała ich na czytelników.

Podczas spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się również, jak wypożyczyć książkę, jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni.

Na pamiątkę tej uroczystości każdy uczeń otrzymał zakładkę, wykonaną własnoręcznie przez uczniów z aktywu bibliotecznego.

Inscenizacja się uczniom bardzo podała. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy i miło spędzili czas.

Na zakończenie postaci z bajek czytały uczniom bajki i wierszyki.

Pani bibliotekarka – Danuta Bukowska, życzyła uczniom wspaniałych przygód w zaczarowanym świecie książek i zaprosiła do częstego korzystania z biblioteki zapewniając, że wszyscy, zawsze będą tu mile widziani.