Dnia 27 maja 2023 roku uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie wzięli udział w finale XV Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy życie”. W ścisłym finale wzięły udział drużyny z całej Polski, które podzielone były na dwie kategorie: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Do rywalizacji w kategorii klas VII-VIII zakwalifikowały się 24 drużyny. Uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie i dla nich dużym sukcesem był awans do ścisłego finału. Nasza drużyna w finale spisała się świetnie. Pomimo zaciętej  iwyrównanej rywalizacji nie udało się jednak naszej drużynie zdobyć miejsca na podium. Dobra zabawa, nauka , zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości sukcesami naszych uczniów w obu kategoriach.
Naszą szkołę reprezentowali: Borys Furtak, Jakub Wysocki i Maciej Wasilewski.