W bieżącym roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki – twórcy polskiej opery narodowej. Na całym świecie cenione są pieśni i arie tegoż kompozytora. W naszej szkole również chcieliśmy uczcić wielkiego muzyka i patriotę, dlatego uczniowie klasy 5a, 6a i 6b przygotowali prace związane z jego twórczością pod kierunkiem pani Ewy Półtoranos. Albumy i prace można było podziwiać na holu naszej szkoły.

Przy okazji, składamy serdeczne podziękowanie pani Agnieszce- mamie naszego kolegi Gracjana Gajdy z kl.6a -za przygotowanie pięknej wystawy poświęconej Stanisławowi Moniuszce.

5 grudnia w naszej szkole obok wystawy dotyczącej życia i twórczości Stanisława Moniuszki, mieliśmy dzień muzyki tego wybitnego kompozytora.