8 i 9 maja w MDK odbył się powiatowy etap konkursu recytatorskiego „Słowo źródłem inspiracji”. W turnieju uczestniczyło dziewięcioro uczniów naszej szkoły.

W kategorii klas I-III SP prezentowały się dwie pierwszoklasistki: Kornelia Porada z Ia z wierszem Jana Brzechwy „Żaba” oraz  Oliwia Plucińska z tekstem  Hanny Niewiadomskiej „Ośla ławka”. W kategorii klas IV-VI SP – Wiktor Sielecki z kl. IVa, który zdobył wyróżnienie i został dostrzeżony przez jury w bardzo licznej grupie recytatorów. Wiktor recytował wiersz J. Brzechwy „Brudas”. W konkursie dla klas VII SP szkołę reprezentowali: Weronika Zaborowska z tekstem Ann Anders „Mój tato, gdy miałam…”oraz Kacper Sielecki, który zaprezentował wiersz Marii Terlikowskiej „Sen” i zajął I miejsce w powiecie.  W kategorii klas gimnazjalnych wystąpili: Zuzanna Krawczyk z klasy IIg (ballada A. Mickiewicza „Rękawiczka”), Jędrzej Wolski z klasy IIb, który recytując fragmenty opowiadania Sławomira Mrożka: Śpiąca królewna”, wywalczył II miejsce oraz Marta Podolska z kl. IIe (wiersz Józefa Barana „Zabawa”) i Wojciech Wasilewski z kl. III c ( J. Tuwim „Mowa ptaków”).

Wszyscy nasi recytatorzy spisali się na medal, a w finale w Bydgoszczy wystąpi dwóch chłopców – Kacper Sielecki i Jędrek Wolski. Trzymajmy kciuki!