20 maja br. odbyły się szkolne eliminacje do Turnieju Słowa „Między wersami”. W dwóch formach artystycznej prezentacji wzięło udział ogółem 31 uczestników, z czego 14 w konkursie ilustratorskim i 21 w konkursie recytatorskim (4 uczennice zaprezentowały się w obu formach). Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII i III gimnazjalne.
Scenografię występów recytatorów stanowiły prace plastyczne, które 16 maja oceniło jury w składzie: p. Maria Szymańska (plastyk, przewodnicząca komisji oceniającej), p. Arleta Michalak i p. Danuta Bukowska.
W młodszej kategorii wiekowej I miejsce zajęła Nadia Kozłowska, a wyróżnienia przyznano Annie Przewiedzikowskiej, Kai Łukomskiej, Magdalenie Kawczyńskiej i Maciejowi Wasilewskiemu – wszyscy z kl. IVa.
Wśród starszych uczniów dwie równorzędne pierwsze nagrody zdobyły Pola Pochylska (IIIf) i Paulina Ukleja (IIIg). Dwa drugie miejsca przypadły Zuzannie Śniegowskiej (IIIb) i Aleksandrze Krzyżan (IIId). Wyróżniono ilustracje Zofii Siwa (VIIa), Oliwii Bernaciak oraz Olgi Czerwińskiej (obie IIId), Kingi Doli i Anastazji Gibowskiej (obie IIIf).
Recytatorów oceniała komisja w składzie: p. Leszek Bukowski (recytator, przewodniczący), p. Roma Kaczyńska i p. Arleta Michalak.
Zdecydowano o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce – Julia Mizianty (IVa)
II miejsce – Amelia Marczewska (IVa)
III miejsce – Daria Pińska (IVa)
Wyróżnienia: Wiktor Sielecki (Va), Marcelina Rogala i Borys Furtak (oboje z IVa)

W kategorii klas VII-VIII i III gimnazjalnych:
I miejsce – Zuzanna Szczechowicz (IIId)
II miejsce – Zuzanna Krawczyk (IIIg)
III miejsce – Julita Zamroczyńska (IIIb)
Wyróżnienia: Olga Groblewska i Anastazja Furtak (obie z VIIIa) i Jakub Kufri (IIIe).

Pan dyrektor Hieronim Rumianowski wręczył uczniom wyróżnionym pamiątkowe dyplomy, a nagrodzonym również książki. Konkurs prowadziła Beata Wenglewicz-Sierańska, która organizuje przedsięwzięcie z p. Arletą Michalak.
Zdobywcy miejsc w obu formach konkursowych będą reprezentowali SP1 na finale gminnym Turnieju Słowa „Między wersami”, który odbędzie się w naszej szkole 30 maja. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!
B. Wenglewicz Sierańska