Szkolne Koło-Krajoznawczo Turystyczne „ Pod wiatr” rozpoczęło działalność w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie w roku 1996. Działało nieprzerwanie również pod szyldem Gimnazjum.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, ale przede wszystkim uczestniczymy w różnorodnych imprezach turystycznych. Głównym nurtem działalności koła są Marsze na Orientację. Wyjeżdżamy między innymi do Torunia, Bydgoszczy, Chełmży, Pakości, a także organizujemy w Mogilnie MnO „Śladami historii”, który związany jest z patronem naszej szkoły. Współpracujemy z Klubem Imprez na Orientację SKARMAT z toruńskiego PTTK i Bractwem 18 Południka z Bydgoszczy. Dwunastokrotnie gościliśmy młodzież z całego regionu na Zlocie im. ks. Piotra Wawrzyniaka, w czasie którego przybliżaliśmy uczestnikom historię regionu i sylwetkę patrona. Ponadto organizujemy rajdy piesze i rowerowe, biwaki, wycieczki, ferie w szkole, wieczory gier planszowych. Uczestniczymy w wystawach, koncertach i konkursach turystyczno-krajoznawczych.

Wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas, wędrować w miłym towarzystwie, poznawać uroki naszej małej i dużej ojczyzny zapraszamy do działalności w naszym kole.

Opiekunem SKKT jest p. Maria Błotnicka

Więcej: www.facebook.com