21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, w naszej szkole odbyły się liczne przedsięwzięcia  mające na celu zwrócenie uwagi na rolę i potrzebę pielęgnowania poprawnej polszczyzny przygotowane przez nauczycielki języka polskiego. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie.

Najmłodsi uczestniczyli w klasowych akcjach: Kolorowe literki tworzą piękne słowa, Język polski jest NAJ… oraz Weź ze sobą dobre słowo. Klasy IV brały udział w konkursie Wyścig osób i przypadków, klasy V rywalizowały w Słownej szermierce, klasy VI wykazywały się wiedzą w Polonistycznym TABOO, a najstarsza klasa VIII w grupach rozwiązywała zadania związane z lekturą „Zemsty” i jej autorem (rok 2023 jest Rokiem Fredry).

Na dużej przerwie chętni przystąpili do quizu językowego oraz zmierzyli się ze skomplikowanymi łamańcami językowymi i zawiłościami gwary młodzieżowej. Aktywność została nagrodzona cukierkami.

Uczniowie włączyli się aktywnie do polonistycznego świętowania, zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a prace klas I-III można oglądać w holu szkoły, można także zabrać ze sobą zapisy trudnych wyrazów i oczywiście pamiętać o ich poprawnym używaniu.