20  października o godz.13.30 w auli szkolnej odbyła się ważna uroczystość, po wielu latach ponownie goszcząca w murach szkoły, szczególna więc nie tylko dla najmłodszych, lecz także dla społeczności szkolnej, dyrekcji i pracowników szkoły, rodziców – ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie. Prowadziła ją przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica 3 klasy gimnazjalnej Marietta Milas.

Uczestnikami tego uroczystego spotkania byli: dyrektor szkoły p.Hieronim Rumianowski, wicedyrektor p.Grażyna Grześkowiak oraz zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Miejskiej p.Teresa Kujawa, komendant Straży Miejskiej p.Mirosław Kuss, proboszcz Parafii św. Jana ojciec Krzysztof Lewandowski, przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców p.Karolina Krygier, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele, delegacje klas czwartych oraz przedstawiciele lokalnej prasy.

Bohaterowie tego dnia – uczniowie klas Ia i Ib przedstawili zebranej publiczności, przygotowany pod okiem swoich wychowawczyń, program artystyczny prezentujący umiejętności wokalno-taneczne, recytatorskie, a także nabyte już postawy społeczne. Swój wkład w przygotowanie uroczystości miały także uczennice klasy IVa: Laura Jędraszak, Zuzanna, Malczewska, Inga Szymaniak, Oliwia Myszakowska, uczniowie klas gimnazjalnych: Marietta Milas, Kuba Burzyński, Grzegorz Popielewski,  Anna Molenda, Julita Zamroczyńska, Kacper Stefaniak.

Po części artystycznej nastąpił najbardziej emocjonujący moment – uroczyste ślubowanie, a następnie pasowanie  pierwszaków na uczniów Szkoły Podst. nr 1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka dokonane przez dyrektora p.Hieronima Rumianowskiego. Uczniowie otrzymali słodycze, dyplomy oraz legitymacje szkolne. Przedstawiciele rodziców wręczyli dzieciom okolicznościowe upominki w postaci kuferków edukacyjnych.

Następnie głos zabrali goście. Pani Teresa Kujawa złożyła życzenia uczniom i wychowawcom. Komendant Mirosław Kuss wręczył pierwszakom znaczki odblaskowe  oraz pogratulował znajomości przepisów ruchu drogowego. Miłe słowa skierował do bohaterów uroczystości również  proboszcz parafii klasztornej ojciec Krzysztof Lewandowski, życząc im wielu sukcesów w nauce. Pierwszoklasiści otrzymali także gorące życzenia od przewodniczącej Rady Rodziców oraz  uczniów klas czwartych.

Po uroczystości wszyscy udali się do stołówki na poczęstunek przygotowany przez rodziców klas pierwszych.

Listy uczniów klas pierwszych

wychowawca Lidia Kleczewska