Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W ramach pomocy Ukraińcom organizujemy zbiórkę pieniędzy oraz artykułów przemysłowych i spożywczych dla mieszkańców zaprzyjaźnionego miasta -Brodów.

Nasza akcja charytatywna jest skoordynowana z inicjatywą Burmistrza i Urzędu Miejskiego w Mogilnie pod nazwą: Pomagamy Ukrainie.

Zgromadzone środki finansowe  zostaną  przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów i zawiezione mieszkańcom Brodów.  Zostaną  również przekazane innym osobom, które czasowo znajdują się w tym mieście, a zmuszone były do ucieczki z terenów wschodniej Ukrainy.

Zachęcamy do wsparcia naszej akcji finansowo lub poprzez przekazanie konkretnych materiałów.

Fundusze prosimy wpłacać do dnia 14 marca 2022 roku na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie

BS Gniezno o/Mogilno

93 9065 0006 0060 0600 3649 0001

z dopiskiem  – Pomagamy Ukrainie

Do 18 marca 2022 roku można przynosić do szkoły:

– artykuły spożywcze o długim terminie ważności (makaron, kasza, ryż, kawa, herbata)

– latarki, baterie, zapałki

– powerbank

– śpiwory, karimaty

– apteczki, środki opatrunkowe, środki przeciwbólowe

– pampersy, podpaski

– worki na śmieci, naczynia jednorazowe

– odzież w dobrym stanie dla kobiet i dzieci (kurtki, dresy, swetry)

– buty męskie

Osobą wyznaczoną do zbiórki darów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mogilnie będzie  pan Mariusz Maciejewski.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączą się w naszą  akcję.                                                Dziękujemy za okazane serce i wielką wrażliwość.

W imieniu Rodziców i Społeczności Szkolnej