Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 są już pełnoprawnymi uczniami.  25 października 2019r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Ślubowanie na ucznia to piękna tradycja uwzględniająca strój galowy , przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora na ucznia. Zanim jednak pierwszaki zostały przyjęte do grona pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, musiały przedstawić to, czego nauczyły się do tej pory w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali nam m.in. piosenki, recytacje wiersza. Jednogłośnie zaproszeni goście potwierdzili zdanie ,,egzaminu pierwszoklasisty” .

Doniosłym momentem było pasowanie kolorowym ołówkiem, którego dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – pan Hieronim Rumianowski. Pierwszaki otrzymały również Kuferki pełne pomocy dydaktycznych oraz dyplomy.

Po oficjalnej części uroczystości każda klasa wraz z wychowawczyniami i rodzicami udała się do swoich sal na pyszny poczęstunek.

To był naprawdę wyjątkowy dzień.