Dnia 6 czerwca 2018r .w Szkole Podstawowej im. Ks. Piotra Wawrzyniaka odbyła się uroczysta obietnica zuchowa. Na początku dyr. szkoły Hieronim Rumianowski przywitał przybyłych gości: komendantkę Hufca – hm. Barbarę Bultrowicz, Przewodniczącą Rady Miejskiej – hm. Teresę Kujawę, phm. Jerzego Lipińskiego Kręgu seniorów, rodziców i członków rodzin uczniów. Najpierw zuchy przygotowane przez phm. Lidię Kleczewską prezentowały znajomość „Prawa zucha”, potem przeszły próbę wyparzania języka pijąc przygotowaną  miksturę. Obietnicę od 16 zuchów: Gabrysi Chojnackiej, Jessici Frydlewskiej, Julii Kaczmarek, Roksany Krygier, Kai Kwiatkowskiej, Igora Nowaka, Kornelii Porady, Kornelii Szykownej, Juliana Płóciennika, Tomka Popielewskiego, Szymona Jakubowskiego, Huberta Rydwelskiego, Marcela Zebela, Miłosza Twarużka , Zuzanny Semanowicz, Mikołaja Jańczaka odebrała komendantka Hufca hm. Barbara Bultrowicz, hm. Teresa Kujawa i phm. Jerzy Lipiński wręczali zuchom znaczki zucha, a dyr. Szkoły potwierdzenie złożenia obietnicy zuchowej. Zuchy otrzymały od gości słodycze i piękną książkę i wręczyły gościom przygotowane upominki.

Po uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców zuchów.