Na urodzinach MIKOŁAJA KOPERNIKA w Toruniu

3 lutego 2018 r. trzydzieści trzy osoby z Koła Turystycznego naszej szkoły, świętowały urodziny Mikołaja Kopernika (19.02.) uczestnicząc w Marszu na Orientację w Toruniu. Oddział Miejski PTTK wraz z Klubem Imprez na Orientację „SKARMAT” zorganizowali po raz czterdziesty pierwszy Kopernikańskie Marsze na Orientację. Uczestnicy wyruszyli na dwie trasy: TP – dla początkujących oraz TU dla średniozawansowanych. Na start, zlokalizowany na dziedzińcu staromiejskiego Ratusza przybyło 564 uczestników , którzy stworzyli aż 160 drużyn. Oprócz najliczniejszej grupy uczestników z Torunia i reprezentacji Mogilna ze Szkoły Podstawowej nr 1 , przybyli także turyści z Chełmży, Grudziądza , Bydgoszczy , Pakości, Dębowej Łąki, Goleniowa, Klinisk Wielkich, Łodzi i Chełmna. Młodzież pod opieką Marii Błotnickiej i Beaty Ozimek startowała w obu kategoriach. Spacer z mapą był o tyle trudny, że mapa pochodziła z okresu 20. lecia międzywojennego, a w czasie pokonywania trasy należało rozwiązać w oparciu o informacje w terenie , kilka historycznych zagadek. Chociaż żadna drużyna z Mogilna nie przeszła marszu bezbłędnie, to trzeci wynik imprezy , tylko 20punktow karnych, uzyskały dwie drużyny w składzie Miłosz Wiśniewski, Mikołaj Wegner, Remigiusz Szmyt, Mateusz Zamroczyński, Bartosz Pawlaczyk. Ponieważ marsz związany był z rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, mogileńscy turyści odwiedzili miejsca związane z naszym słynnym astronomem i pogłębili wiedzę związaną o jego pracowitym i owocnym życiem. W czasie pobytu w Toruniu był też czas na posmakowanie pierników i wizytę w  pewnym lubianym przez dzieci miejscu z „szybkim jedzeniem” tak więc wyjazd wszystkim się bardzo podobał.

Uczestnicy wyjazdu:

TU