Zgodnie z informacją MEN

• od dnia 25 maja dla uczniów klas VIII
  • od dnia  1 czerwca dla uczniów klas I – VIII

organizuje się nieobowiązkowe konsultacje.

Wymiar konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.

Konsultacje mają dla uczniów charakter dobrowolny.

• Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej, którzy wymagają dodatkowej pomocy w opanowaniu podstawy programowej, chcący poprawić oceny oraz mający ograniczony dostęp do technik on-line.
  • Uczeń zgłasza nauczycielowi przedmiotu chęć udziału w konsultacjach najpóźniej dzień przed  wyznaczonym terminem konsultacji  lub nauczyciel zaprasza ucznia, który wg  niego konsultacji wymaga.
  • Konsultacje odbywają się  zgodnie  z  procedurami  bezpieczeństwa  obowiązującymi  w  szkole w czasie epidemii COVID-19.
  • Konsultacje z poszczególnych zajęć edukacyjnych odbywają się w wyznaczonej sali.
  • Podczas przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów w szkole, w tym w salach, bibliotece szkolnej obowiązuje zasada: 4 m 2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji.
  • Uczniowie przychodzą na konsultację na wyznaczona godzinę i po konsultacjach zaraz się rozchodzą.
  • Obowiązkiem ucznia i jego rodziców umówionych na konsultacje, w przypadku, gdy nie może przyjść na konsultacje jest zgłoszenie tego faktu dzień wcześniej do godziny 16.00, z wyjątkiem sytuacji nagłych.
  • Obowiązkiem ucznia jest przestrzeganie następujących zasad:

a) przynoszenie do szkoły własnych podręczników i przyborów

b) w drodze do i ze szkoły zachowanie dystansu społecznego, jeśli sytuacja tego wymaga to korzystanie z osłony na usta i nos;

c) obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do szkoły;

d) bezwzględne stosowanie zasad higieny: częste mycie rąk wodą z mydłem i nie podawanie ręki na powitanie, zachowanie dystansu, a także unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

e) zwracanie uwagi na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania;

f) unikanie większych skupisk uczniów, zachowanie dystansu przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły;

g) w przypadku korzystania z biblioteki szkolnej, przestrzeganie szczegółowych zasad wypożyczania książek.

Szczegółowy harmonogram konsultacji zostanie przekazany do wiadomości uczniów i rodziców  przez e-dziennik.

Nadal obowiązuje nauczanie zdalne.

Zasady konsultacji z uczniami w SP 1 w Mogilnie