Szkolne Koło Krajoznawczo- Turystyczne „Pod wiatr”, w sobotę 23 września, rozpoczęło kolejny sezon. Chociaż już nie pod szyldem Gimnazjum, ale jako Szkoła Podstawowa nr 1 uczniowie wybrali się na XXV Mistrzostwa Torunia w Marszach na Orientację. Impreza została zorganizowana w lasach na Bielawach. Zgromadziła jak zwykle wielu uczestników z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Chełmna, Chełmży i Osia. Konkurencja była duża. Tym bardziej cieszy fakt, że na podium w kategorii TP stanęły dwie mogileńskie drużyny. II miejsce zajęli Klaudiusz Leśny i Wojtek Niepsuj. Tuż za nimi Olga Kaptur i Ola Śmigowska. W najliczniej reprezentowanej kategorii TT bezkonkurencyjny był klub Azymut z Osia zajmując całe podium, ale nasza drużyna Kacper Kukurenda, Adam Lewandowski i Dominik Bonkowski  zajęła 6 miejsce. Przy okazji niektórzy uczestnicy zbierali grzyby, których było sporo. Oczywiście wszyscy uczestnicy wyjazdu cieszyli się aktywnością na świeżym powietrzu, a także zwiedzaniem przepięknego jak zwykle Torunia. Opiekunki p. Marię Błotnicką i Beatę Ozimek wspierał dodatkowo absolwent, odbywający w SP 1 praktykę, Wojciech Wierzbicki.

Uczestnicy wyjazdu:

• Wegner Mikołaj