Klasy pierwsze uczą się pierwszej pomocy

Dnia 12 stycznia 2018r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyły w pokazie ratownictwa medyczneg, który przygotowała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie prowadzona przez panią Marzenę Gabryszak po przeszkoleniu przez strażaka zajmującego się udzielaniem pierwszej pomocy. Przybyłych przywitał dyrektor Hieronim Rumianowski, który podziękował za pokazanie tak ważnych dla ratowania życia ludzkiego umiejętności. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali jak pomóc w trakcie wypadku drogowego, przy złamaniach kończyn górnych i dolnych, przy zadławieniu. Dowiedzieli się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak się wykonuje resuscytację. Mogli też sami poćwiczyć na manekinie jak wykonuje się resuscytację.