W piątek, 7 października klasy 4a, 4b i 4c udały się do rezerwatu archeologicznego w Biskupinie. W trakcie wycieczki uczniowie odwiedzili z przewodnikiem: obozowisko łowców i zbieraczy, osadę pierwszych rolników, osadę obronną na półwyspie – słynną biskupińską bramę oraz wnętrza starodawnych chat, wioskę piastowską, gdzie mogli zobaczyć jak wyglądało kiedyś tkactwo, czy wyrób instrumentów muzycznych oraz chatę pałucką. Czwartoklasiści odwiedzili także pawilon muzealny, w którym znajdują się artefakty znalezione podczas wykopalisk.
W trakcie pobytu w muzeum, uczniowie brali udział w lekcji muzealnej: „Garnek na wynos” – warsztaty lepienia naczyń z gliny.
Dowiedzieli się kiedy i w jaki sposób powstawały pierwsze formy gliniane. Jakimi metodami kobiety lepiły, ozdabiały i wypalały naczynia. W trakcie warsztatów mogli własnoręcznie wykonać naczynia, które zabrali do domu.
Pogoda dopisała, pobyt w muzeum to nie tylko mile spędzony czas w doborowym towarzystwie, ale także spora dawka wiedzy. To była super żywa lekcja historii.😀