W naszej szkole już po raz drugi zorganizowano zbiórkę kasztanów.  Jest to projekt realizowany we współpracy z Katedrą Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Kasztanami  w czasie zimy dokarmiane będą zwierzęta w Puszczy Zielonka. W tym roku dzieciaki zebrały aż 3062 kg czyli ponad 3 tony ! Dziękujemy rodzicom za wsparcie, babciom i dziadkom za spacery i wspólne zbieranie, o którym opowiadały dzieciaki. Widać, że korzyści z realizacji tego projektu jest więcej niż się nam na początku wydawało. Akcję koordynują ze strony SP 1 nauczyciele świetlicy oraz młodzież z klasy 8 b, która dyżurowała codziennie przed lekcjami, ze strony Uniwersytetu Dawid Adamczyk obecnie pracownik PAN (absolwent gimnazjum). Współpraca obejmuje również ciekawe zajęcia dla dzieci prowadzone przez pana Adamczyka i  wycieczkę do uniwersyteckiego arboretum.