16 listopada 2018r. w kinie Wawrzyn odbył się XI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Burmistrza Mogilna Leszka Duszyńskiego zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 i Młodzieżowy Dom Kultury w Mogilnie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II przygotowani przez panią Lidię Kleczewską – drużyna zuchowa i panią Renatę Marciniak. W odświętnych strojach, pięknych kotylionach i ozdobach prezentowali się wspaniale. I tak też pięknie śpiewali o Polsce.

W konkursie wzięli udział również uczniowie klasy V a i V b przygotowani przez panią Ewę Półtoranos. Grupa 17 uczniów zaśpiewała piosenkę o naszej fladze i zajęła I miejsce. Brawo!

A oto zwycięzcy: Cierpisz Julia, Gajda Gracjan, Kaczmarek Kinga, Kurant Marika, Magott Kamila, Malczewska Zuzanna, Ostrowska Amelia, Posadzy Wiktor, Radomska Rozalia, Rogala Ewelina, Sielecki Wiktor, Szymaniak Inga, Szymańska Antonia, Wełnic Franciszek, Czerwiński Filip, Kończal Hubert, Nawrocka Magdalena.