30 maja 2019r. w naszej szkole odbył się finał Turnieju Słowa „Między wersami”, w którym uczestniczyło 48 uczniów klas IV-VIII i III gimnazjalnych z ośmiu szkół gminy Mogilno. Podzieleni na dwie kategorie wiekowe prezentowali rezultaty własnych poszukiwań środków artystycznego wyrazu w formie recytacji lub ilustracji ulubionego tekstu literackiego.

Plastyczki – Halina Chudyszewicz i Maria Szymańska – oceniły prace ilustratorów. W kategorii klas IV-VI wyróżniły cztery osoby:

I miejsce ex aequo: Nikodem Owczarzak (kl. IV, SP Strzelce) i Nadia Kozłowska (kl. IV, SP nr 1 Mogilno),

II miejsce: Julia Stawicka (kl.V, SP Strzelce),

III miejsce: Wiktor Chojnacki (kl. IV, SP Strzelce),

a wśród uczniów klas VII – VIII i III gimnazjalnych aż sześć osób:

I miejsce: Martyna Majorek (kl. IIIgim, ZS Bielice),

II miejsca ex aequo: Pola Pochylska, Paulina Ukleja, Aleksandra Krzyżan, i Zuzanna Śniegowska, (wszystkie z kl. IIIgim, SP nr 1 Mogilno),

III miejsce: Mikołaj Świdowski (kl. VII, SP Gębice).

Recytatorów oceniała komisja w składzie: Małgorzata Małecka, Leszek Bukowski i Filip Turek. Zdecydowano o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień w klasach IV-VI:

I miejsce: Antonina Wojtczak (kl. V, SP nr 2 Mogilno),

II miejsca ex aequo: Julia Mizianty, Amelia Marczewska (obie kl. IV, SP nr 1 Mogilno),

III miejsce: Kornel Zyga (kl. V, SP nr 3 Mogilno),

Wyróżnienia: Daria Pińska (kl. IV, SP nr 1 Mogilno) i Zuzanna Nalewaj (kl. V, SP Gębice).

W klasach VII-VIII i III gimnazjalnych:

I miejsca ex aequo: Zuzanna Krawczyk, Zuzanna Szczechowicz (obie kl. IIIgim, SP nr 1 Mogilno)

II miejsce: Nikola Sroczyńska (kl. VII, SP nr 2 Mogilno)

III miejsce: Natalia Ewiak (kl. VIII, SP Gębice)

Wyróżnienia: Adam Hamerliński (kl. VIII, SP nr 3 Mogilno) i Julita Zamroczyńska (kl. IIIgim, SP nr 1 Mogilno)

Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania za udział w turnieju, nagrodzeni i wyróżnieni – z rąk p. dyrektora Hieronima Rumianowskiego – dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 1 w Mogilnie. Miłym i budzącym emocje akcentem było losowanie wśród pozostałych uczestników konkursu upominków ofiarowanych przez Wydział Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Mogilnie.

Mamy nadzieję, że nasi goście dobrze czuli w naszej szkole, a „Między wersami” na trwałe wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych szkół podstawowych z gminy Mogilno.

Organizatorki turnieju – Beata Wenglewicz-Sierańska i  Arleta Michalak