9 maja 22023r. ponad 400 zawodników z 23 powiatów przyjechało do Świecia rywalizować o mistrzostwo województwa i awans do Finału Ogólno-Polskiego, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zawodnicy w kategorii U10 oraz U12 rywalizowali na 8 boiskach jednocześnie. Uczniowie czwartych i piątych klas Szkoły Podstawowej nr1 rywalizowali w swojej grupie z Olimpią Grudziądz, gdzie ulegli 5:2, ale w kolejnym meczu wywalczyli remis 3:3 z SP Chełmno oraz 2:2 z SP Cekcyn. Dwa zdobyte punkty, nie wystarczyły aby wyjść z grupy. Najlepszą drużyną w grupie D okazała się drużyna z Grudziądza, która awansowała do finału. Każdy uczestnik otrzymał medal za udział w finale oraz pamiątkowy gadżet.
Cały zespół zasługuje na ogromne gratulacje, za poświęcenie, zaangażowanie i godne reprezentowanie powiatu mogileńskiego.
SP 1 Mogilno reprezentowali uczniowie: Maciej Wanecki, Oliwier Langner, Szymon Szyszkowski, Jakub Czaplicki, Franciszek Popielewski, Antoni Malcher, Karol Kotarski, Wojciech Konieczka, Franciszek Kośmicki, Hubert Kasprzak
Opiekun: Maciej Laskowski.