28 maja egzamin na kartę rowerową zdawało 53 uczniów klas czwartych. Pierwsza część polegająca na rozwiązaniu testu teoretycznego, pomimo że uczniowie popełniali pewne błędy, zakończyła się pozytywnie. W części drugiej, polegającej na wykonaniu zadań z jazdy na rowerze, większość dziewcząt i chłopców nie popełniła żadnego błędu. Wszyscy uczniowie zdali egzamin i od dnia otrzymania karty rowerowej będą mogli poruszać się samodzielnie rowerem po jezdni.

Życzymy Wam przyjemnych wrażeń z wycieczek rowerowych i bezpiecznej jazdy. Pamiętajcie – na drodze najważniejsze to być ostrożnym i myśleć.

Egzamin zorganizował oraz przygotował do niego uczniów p. Janusz Strzelecki.
Komisja oceniająca umiejętności i wiadomości uczniów składała się z dyrektora szkoły pana Hieronima Rumianowskiego, pani sierżant sztabowej Magdaleny Pollak – przedstawiciela KPP w Mogilnie oraz pana Janusza Strzeleckiego.