Dnia 29.03.2023r. na stadionie  w Mogilnie odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe . W zawodach wzięły udział  szkoły z powiatu mogileńskiego. Walka na trasie wzbudziła bardzo duże emocje.  Najlepszym zawodnikiem indywidualnie ze szkoły podstawowej nr 1 w Mogilnie okazał się Maciej Wanecki zajmując II miejsce w kategorii rocznika 2010- 2011.

Drużynowo dziewczęta w tym roczniku wywalczyły III m. na podium w składzie:  Nicola Centkowska, Gabriela  Drzazgowska, Marika Kotarska,  Gabriela Chojnacka, Maria Wełnic, Nadia Trocholepszy, Natasza Pietrzak.  Chłopcy II m. na podium w składzie: Maciej Wanecki, Antoni Malcher, Oliwier Langner, Franciszek Kośmicki, Antoni Rudkowski, Wiktor Strzeliński.

W kategorii młodzieżowej rocznika 2008-2009 chłopcy zajęli III m. w składzie: Maciej Wasilewski, Jakub Wietrzykowski,  Borys Furtak,  Jakub Wysocki,  Jakub Nestorek, Samuel Adamski.

Opiekunowie drużyn: Hanna Kowalska , Maciej Laskowski.  Gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.