W piątek 11 maja odbył się w naszej szkole XVIII, a zarazem ostatni Gminny Konkurs Matematyczny Klas Drugich, w tym roku pod hasłem „Suma naszych działań”. Wzięło w nim udział 7 trzyosobowych drużyn z drugich klas gimnazjalnych, w tym dwie z Zespołu Szkół w Bielicach i pięć ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie. Podczas rozgrywek uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi z wielu działów, ale również sprytem, pomysłem i szybkością. Uczniowie między innymi rozwiązywali krzyżówkę, szacowali wartości pierwiastków, oceniali prawdziwość stwierdzeń, odkrywali hasło w maratonie literowym. Próbowali też odkrywać cyfry w kryptarytmach i algebrafach i to zadanie okazało się najtrudniejsze dla wszystkich uczestników. W konkursie można było zdobyć maksymalnie 54 punkty. Ostatecznie po dwugodzinnej rywalizacji zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna kl. IIb mogileńskiego gimnazjum uzyskując 47 punktów. Wyniki pozostałych zespołów były dość wyrównane. Ostateczne wyniki to:

I miejsce – drużyna kl. IIb z Gimnazjum w Mogilnie w składzie:

Arkadiusz Niedziela, Aleksandra Laskowska, Zuzanna Śniegowska

II miejsce – drużyna kl. IIa z Gimnazjum w Bielicach

III miejsce – drużyna kl. IId z Gimnazjum w Mogilnie w składzie:

Olga Czerwińska, Olga Kaptur, Aleksandra Stachowiak

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM

Kolejne miejsca zajęły drużyny z klas:

II f       Szkoła Podstawowa nr 1 w Mogilnie

II b      Zespół Szkół w Bielicach

II c      Szkoła Podstawowa nr 1 w Mogilnie

II g     Szkoła Podstawowa nr 1 w Mogilnie

Zadania konkursowe przygotowały nauczycielki matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie: p. Jadwiga Dłutkowska i p. Marzanna Iskra, które wraz z p. Jarosławem Dembińskim – nauczycielem matematyki z Zespołu Szkół w Bielicach, czuwały nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Fundatorem nagród w naszym Konkursie był Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli w Mogilnie.