„Blisko przyrody” to hasło przewodnie wycieczki klas drugich. Właśnie taki – bezpośredni kontakt z naturą zapewniła naszym uczniom wizyta 3 października 2018 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Kołodziej” w pobliskim Kołodziejewie. Właściciele gospodarstwa państwo Grzegorczyk znakomicie uatrakcyjnili im edukację przyrodniczą. W trakcie niezwykle ciekawej wyprawy do lasu, czyli ścieżki edukacyjnej, dzieci poznały tajemnice z życia leśnej zwierzyny, pracę leśnika oraz roślinność i znaczenie lasu dla człowieka. Wielu emocji dostarczyły im poszukiwania nory lisa, kontakt z mrówkami, przytulanie brzóz czy gromadzenie darów lasu. Nawet nieco zmienna aura panująca tego dnia zapewniła dzieciom mnóstwo wrażeń. Uczestnicy wycieczki wiedzą już, jak zachować się w bezpośrednim kontakcie z lisem czy dzikiem. Wielką atrakcją zajęć w terenie były także wspólne zabawy na placu zabaw, posiłek „pod chmurką”, własnoręczne wykonanie pająka oraz dyskoteka.