Klasy 5a i 5b w ramach lekcji religii i tematu katechezy o „Arce Noego” ze Starego Testamentu, otrzymali zadanie zbudowania własnych statków. Na wykonanie pracy domowej uczniowie mieli 2 tygodnie. Mogli dobierać się w małe grupy, aby wspólnie konstruować dowolnej wielkości i z dowolnego materiału arkę. Oto efekty wykonanego zadania. Wszyscy uczniowie zostali wynagrodzeni oceną celującą za ich kreatywność i zaangażowanie. Nie sposób nie być dumnym z uczniów, którzy wykazują się pomysłowością i otwartością na niecodzienne prace domowe.

„Oto dzieje Noego.
Noe, człowiek prawy, wyróżniał się nieskazitelnością wśród współczesnych sobie ludzi; w przyjaźni z Bogiem żył Noe.
Ziemia została skażona w oczach Boga. Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, rzekł do Noego:
«Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią. Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, uczyń w arce przegrody i powlecz ją smołą wewnątrz i zewnątrz”.
(Rdz 6,9.11-14)
Noe uczy nas przede wszystkim wierności i posłuszeństwa Panu Bogu. Nie zawsze należy iść za większością ludzi. Dzisiaj coraz rzadziej człowiek chce się podobać Bogu, ale woli podobać się innym. Noe uczy nas, że miłość do Boga i uczciwość prowadzi do ocalenia. Trwanie zaś w grzechu i wzgarda Bogiem do utraty duszy. Dzisiaj arką jest Kościół, sakramenty, relacja z Chrystusem. Tym co nas może zatopić to grzech i brak szukania zbawienia w Chrystusie, który na krzyżu wyprosił nam ocalenie.

br. Mateusz Kamecki
                                                                                     OFMCap