Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy w gronie koleżanek i kolegów, dostarczającej wielu przeżyć i emocji, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzisiaj przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Dzisiaj, 24 listopada uczniowie IVa bawili się na swoich klasowych andrzejkach w stołówce szkolnej. Wróżby przygotowały dla nich koleżanki z klasy IIc gimnazjalnej: Ula, Zosia, Natalia, Dominika i Martyna oraz uczennice IVa: Ewelinka, Rozalka, Inga oraz Tosia. Oprawę muzyczną nadzorowali: Kuba, Igor i Kacper. Po krótkiej pogadance wychowawczyni na temat tradycji andrzejkowych zaczęliśmy wróżyć!

Każdy uczestnik z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii. Mogliśmy się dowiedzieć kim będziemy w przyszłości, rzucając celnie monetą do „studni” zapewnialiśmy sobie spełnienie marzeń. Wylosowane przedmioty, kolorowe karteczki, czy rozrzucone szpilki wskazywały kim jesteśmy i kim chcielibyśmy być. Starsze koleżanki upiekły również dla nas ciasteczka z wróżbami – wróżby były fajne a ciasteczka pyszne.  Śmiechu było co niemiara, a ubaw po pachy. W czasie zabaw przy muzyce chłopcy popisywali się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi, a dziewczynki tanecznymi. Słodkie pyszności, które zjedliśmy w trakcie imprezy szybko spaliliśmy przy nagraniach zespołów disco polo  oraz, przy największych przebojach światowych. Na koniec ustaliliśmy, że takie wróżenie to tylko zabawa i nie ma żadnego znaczenia w życiu, chyba, że do śmiechu. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.