Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Nowy Rok Szkolny 2024/2025 rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą w Klasztorze. Następnie wszyscy zgromadzeni przeszli do szkoły. Uczniowie klas II, III, IV, V, VI, VII i VIII spotkali się z wychowawcami w klasach, a najmłodsi wraz z rodzicami zebrali się na łączniku, gdzie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Jako pierwsza głos zabrała Pani dyrektor Danuta Lorczak. Poprosiła wszystkich zebranych, aby minutą ciszy uczcić 85 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Powiedziała, że tak jak dzieci, ona też jest dyrektorką po raz pierwszy, podobnie zresztą, jak Pan burmistrz Karol Nawrot. Podziękowała rodzicom za zaufanie, zapewniła że szkoła dołoży wszelkich starań, aby dzieci czuły się w niej bezpiecznie. ”Uczniowie przeżyją tutaj wiele wspaniałych chwil, zawiążą się przyjaźnie, będą rozwijać pasje, ponieważ w szkole są ku temu wspaniałe warunki.  Razem możemy uczynić ten rok wyjątkowym”.

Następnie głos zabrał Pan burmistrz – absolwent naszej szkoły. Podkreślił, że w tej szkole są bardzo dobre warunki do nauki i rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Życzył wszystkiego, co najlepsze.

W dalszej części uroczystości uczniowie złożyli ślubowanie, a po nim zostali pasowani na uczniów klas pierwszych. Wychowawcą klasy Ia została Agnieszka Sielecka, Ib Lidia Czerwińska, Ic  Honorata Krzewina.

Wszyscy pełni wrażeń rozeszli się do domów, aby jeszcze trochę cieszyć się wspaniałą pogodą.