ROMA KACZYŃSKA

1963 – 2023

Śp. Roma Kaczyńska (panieńskie nazwisko Kempińska) przeżyła 60 lat. Jej życiową pasją było nauczanie i wychowywanie najmłodszych pokoleń Polaków.

W roku 1991 ukończyła Studia Wyższe – zaoczne na wydziale filologii rosyjskiej – Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy.

Wcześniej była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Mogilnie i Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu. Pracę zawodową w charakterze nauczycielki rozpoczęła w roku 1982 w Zbiorczej Szkole Gminnej w Dąbrowie. Następnie pracowała w Przedszkolu nr 3 w Mogilnie, Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelnie i w latach 1986 – 1993 w szkołach podstawowych w Bydgoszczy. Po krótkim epizodzie pracy w Szkole Podstawowej w Stodołach została zatrudniona w roku 1994 w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie, a następnie w Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka.  Łącznie przepracowała 35 lat ucząc języka rosyjskiego i języka polskiego.

Śp. Roma Kaczyńska w swojej pracy aktywnie włączała się w organizację uroczystości szkolnych, rocznicowych i jubileuszowych. Pani Kaczyńska była lubiana przez uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Była koleżeńska, ciepła, uczynna, życzliwa. Potrafiła wszystkich zjednać uśmiechem i pogodnym usposobieniem. Za swoją pracę wielokrotnie była nagradzana Nagrodą Dyrektora.

Będąc na emeryturze prowadziła kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy.