7 grudnia nasze uczennice: Gabriela Drzazgowska, Nina Michalska i Anna Mikołajewska brały udział w finale PGE Turnieju Maszyn Wodnych. Zadaniem uczestników było zbudowanie turbiny przetwarzającej energię wody na energię mechaniczną. W czwartek w Warszawie w budynku Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej odbyły się testy maszyn zbudowanych przez uczniów z całej Polski, którzy wcześniej osiągnęli sukces w eliminacjach rejonowych. Choć nasza maszyna w ostatnim etapie konkursu nie przyniosła nam miejsca na podium, to wiele zobaczyliśmy i nauczyliśmy się. Wróciliśmy z nowymi pomysłami jak ulepszyć konstrukcję turbiny, aby jej moc była na tyle większa, by za rok stanąć na podium w finale. Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku namówimy do udziału w konkursie więcej uczniów z naszej szkoły.

Życzymy powodzenia!!!!