16 maja odbył się szkolny Turniej Słowa „Między wersami” dla uczniów klas IV-VIII. Dzień wcześniej komisja w składzie: Maria Szymańska, Hanna Pochylska i Arleta Michalak oceniła 12 prac plastycznych inspirowanych tekstami literackimi. Dwa I miejsca ex aequo zdobyli A. Rutkowski z kl. Vb i J. Wieczorkowska z kl.VIa. II miejsca przyznano M. Pieszczyk z kl. IVc i M. Borowiak z kl. VIb, a III miejsca – N. Fabijańskiej z kl. IVc i M. Rogali z kl. VIIIa. Decyzją jury pozostali uczestnicy, tj. W. Nowacka z kl. IVb, E. Nowicki z kl. Va, A. Wełniak z kl. Vb, T. Popielewski z kl. VIa, M. Grządzielska z kl. VIb oraz M. Wasilewski z kl. VIIIa, otrzymali wyróżnienia.
Nagrody i dyplomy dla ilustratorów wręczył p. Dyrektor H. Rumianowski. W dalszej części prezentowało się 18 recytatorów. Ich wystąpienia oceniała komisja w składzie: L. Bukowski, A. Gajewska i A. Michalak. Najbardziej spodobała się recytacja prozy P. Casalsa w pięknym wykonaniu K. Szykownej z kl. VIa. II miejsca ex aequo zajęli E. Kryszak z kl. IVc i E. Nowicki z kl. Va, a III miejsca – dwoje uczniów z kl. IVc: M. Pieszczyk i T. Pawłowski. Wyróżniono K. Piotrowską z kl. IVc i G. Drzazgowską z kl. VIb.
W sumie w tegorocznym turnieju wzięło udział 26 uczniów, w tym czworo zaprezentowało się w obu kategoriach konkursowych. Dyrektor szkoły po wręczeniu dyplomów i nagród książkowych recytatorom w ciepłych słowach zwrócił się do uczestników turnieju i pogratulował im udziału w konkursie. Na zakończenie wszyscy wysłuchali brawurowej recytacji tekstu „Swojskie stworzenie świata” w wykonaniu przewodniczącego jury, p. L. Bukowskiego.
Organizatorki turnieju, A. Michalak i B. Wenglewicz-Sierańska, planują powrócić do formuły konkursu międzyszkolnego sprzed pandemii i liczą na udział uczniów w kolejnych latach.