Dnia 29 września na mogileńskim orliku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Piłkę Nożną chłopców rocznika 2009 i młodsi.
W rywalizacji przystąpiło 5 szkół podstawowych: SP1 Mogilno, SP3 Mogilno, SP Wylatowo, SP Gębice oraz SP Padniewo. Turniej rozegrany został systemem ‘’każdy z każdym”, czyli każda szkoła rozegrała 4 mecze. Faworytem okazała się SP 3 nie przegrywając żadnego meczu, o drugie miejsce walczyła SP 1 Mogilno z SP Wylatowo. Mecz okazał się bardzo zacięty i wyrównany, niestety w ostatniej sekundzie meczu po zamieszaniu w polu karnym zawodnicy z Wylatowa trafili do naszej bramki. Chłopcom z Jedynki dziękuje za zaangażowanie i wolę walki, którzy ostatecznie uplasowali się na III miejscu, IV miejsce dla SP z Padniewa i V dla SP z Gębic.
SP1 wystąpiło w składzie: w bramce Maciej Wanecki, Antoni Malcher z klasy IVa, Hubert Rydwelski, Miłosz Twarużek, Julian Płuciennik z klasy Va, Emanuel Woźniecki, Stanisław Rachowski z klasy Vb, Jakub Wysocki, Maciej Wasilewski, Samuel Adamski, Jakub Nestorek z klasy VIIa. Opiekun Maciej Laskowski.