ZASADY REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

rok szkolny 2021/2022

Do świetlicy przyjmowani są uczniowie szkoły podstawowej, na podstawie Zasad rekrutacji do świetlicy szkolnej w  Szkole Podstawowej nr1 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie.

Ze względu na wymogi prawne, możliwości kadrowe oraz dostosowanie do zaleceń MEN, MZ, GIS świetlica zapewnia opiekę dzieciom rodziców /opiekunów prawnych czynnie pracujących. Rodzice przebywający na urlopie zdrowotnym, macierzyńskim, wychowawczym, nie mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do świetlicy.

Świetlica szkolna obejmuje opieką dzieci/uczniów tylko w godzinach gdy:

– rodzice/opiekunowie prawni świadczą pracę

– są w drodze z/ do zakładu pracy

– mają sytuacje losowe

Zapisy do świetlicy prowadzone są w oparciu o zasady rekrutacji:

1. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest spełnienie kryteriów naboru, zapoznanie się z regulaminem świetlicy/dostępnym na stronie internetowej szkoły/ oraz złożenie przez rodziców/ opiekunów prawnych w sekretariacie szkoły lub innym wyznaczonym miejscu prawidłowo wypełnionej „KARTY ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ” w terminie do 21.06.2021 r. do godz. 15.00
  2. Druki: „KARTA ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY” oraz „Oświadczenia rodzica/ opiekuna prawnego” znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły.
  3. Rodzic wypełniając Kartę zgłoszenia oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym.
  4. W przypadku niedostarczenia w podanym terminie stosownych dokumentów lub stwierdzeniu niezgodności danych ze stanem faktycznym stwierdza się, że wniosek nie spełnia wymagań formalnych.
  5. Dyrektor szkoły powołuje komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną i zatwierdza jej postanowienia. Komisja przeprowadza proces rekrutacyjny ubiegających się o przyjęcie do świetlicy na dany rok szkolny i indywidualnie rozpatruje każdy wniosek. Po rozpatrzeniu złożonych dokumentów sporządzi listę przyjętych uczniów.
  6. Wstępna lista będzie dostępna w dniu 06.07.2021 r. w sekretariacie szkoły a rodzice/opiekunowie prawni zostaną powiadomieni o zakwalifikowaniu dziecka.
  7. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:

a) obojga rodziców/ prawnych opiekunów czynnie pracujących

b) pracujących rodziców/ prawnych opiekunów samotnie wychowujących dzieci

c) dojeżdżające, którym szkoła jest zobowiązana zapewnić dojazd do szkoły

d) będące uczniami klas I, a w następnej kolejności klas II i III

W szczególnych przypadkach opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie ze względu na inne okoliczności po uzyskaniu zgody Dyrektora szkoły.

1. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona ze względu na możliwości kadrowe i organizacyjne szkoły.  O przyjęciu do świetlicy decyduje kolejność zgłoszeń.
  2. W szczególnych przypadkach wnioski i prośby indywidualne o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej po terminie pierwszego naboru, w trakcie roku szkolnego rozpatruje Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mogilnie. Wyznacza sie dwa terminy ich składania to jest: 2.11.2021 r. i 1.02.2022r.
  3. Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy należy składać każdego roku szkolnego.
  4. Rodzice dziecka, które nie zostało zakwalifikowane do świetlicy szkolnej mogą złożyć odwołanie. Odwołanie wraz z uzasadnieniem składa się do Dyrektora szkoły, nie później niż w terminie trzech dni od daty ogłoszenia listy dzieci zakwalifikowanych.  Odwołanie bez uzasadnienia nie będzie rozpatrywane.  Dyrektor rozpatruje odwołanie w ciągu 7 dni od daty wpływu odwołania. Odpowiedź na odwołanie przekazywana jest osobiście rodzicom lub za pośrednictwem poczty.

Decyzja Dyrektora w zakresie odwołania jest ostateczna.

1. W „KARCIE ZGŁOSZENIA DO ŚWIETLICY” Szczegółowe godziny pobytu dziecka w świetlicy szkolnej w rodzice/opiekunowie prawni mogą uzupełnić do 15.09.2021r. po zapoznaniu uczniów z planem lekcji oraz harmonogramem zajęć pozalekcyjnych.

Niniejsze zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej obowiązują od 01.06.2021 r.

Materiały do pobrania:

Zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej 2021/2022