„Ja to mam szczęście, że w tym momencie,

żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…”

Mamy szczęście, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Możemy cieszyć się wolnością. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane, z kotylionami, uśmiechnięte, mogą cieszyć się z niepodległości.

8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona ks. Piotra Wawrzyniaka i 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się mszą św., następnie wszyscy uczniowie barwnym korowodem przeszli do szkoły. Pan dyrektor H. Rumianowski przedstawił krótki rys historyczny, jak wyglądała droga do niepodległości, opowiedział też o patronie naszej szkoły.

Dyrektor podsumował konkurs historyczny „Ksiądz Piotr Wawrzyniak – Niekoronowany Król Polski” i rozdał nagrody.

I miejsce zajęła Zofia Siwa z kl.VIII a

II miejsce – Wiktor Sielecki z kl.VI a i Martyna Kleczewska z kl. VIII a

III miejsce – Katarzyna Perzyńska z kl. VIII a

Wyróżniono Filipa Czerwińskiego z kl. VIb i Antoniego Kośmickiego z kl. VIIIa.

Następnie uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w „Koncercie Piosenki Patriotycznej”.

O godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”  i w odświętnych nastrojach rozeszli się do domów.