19 czerwca 2019 mury naszej szkoły opuścił ostatni rocznik gimnazjalistów. Gimnazjum im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Mogilnie przeszło do historii.

„Nie wszyscy uczniowie są geniuszami w nauce, ale są inne dziedziny, w których można się rozwijać” – powiedział dyrektor Hieronim Rumianowski. „Inspirację i natchnienie dają uczniom nauczyciele”.

Egzaminy gimnazjalne zakończyły się satysfakcjonującymi wynikami. Nagrody specjalne dyrektora szkoły otrzymali:

1. Zuzanna Śniegowska
  2. Jędrzej Wolski
  3. Aleksandra Laskowska
  4. Alicja Wasilewska
  5. Arkadiusz Niedziela
  6. Julia Kwiatkowska

oraz troje uczniów 8 klasy szkoły podstawowej:

1. Michał Puzio
  2. Konrad Zakęś
  3. Natan Głowacki

Przedstawiciel Rady Rodziców powiedział, że gimnazjaliści to wymarły gatunek, ale świat usłyszy o nich na pewno w samych superlatywach.

W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie władzy przez Kacpra Sieleckiego – nowej przewodniczącej samorządu uczniowskiego – Zofii Siwa. Przekazano również sztandar młodszym koleżankom i kolegom z nowego pocztu sztandarowego. Po rozdaniu nagród książkowych i dyplomów przez dyrekcję szkoły, nastąpiło uroczyste rozdanie świadectw uczniom kończącym gimnazjum i szkołę podstawową. W części pierwszej świadectwa otrzymali uczniowie 4 klas gimnazjum:

klasa IIIa – wychowawca Ilona Wilk

klasa IIIb – wychowawca Agata Skonieczna

klasa IIIc – wychowawca Małgorzata Konopczyńska

klasa IIId – wychowawca Marzanna Iskra

W części drugiej świadectwa odebrali uczniowie trzech klas gimnazjum i dwóch klas ósmych:

klasa IIIe – wychowawca Mariola Szymańska

klasa IIIF – wychowawca Robert Sielecki

klasa IIIg – wychowawca Małgorzata Stranz

klasa VIIIa – wychowaca Edyta Narożniak

klasa VIIIb – wychowawca Maria Błotnicka

Pan Dyrektor Hieronim Rumianowski pożegnał nauczycieli kończących pracę w naszej szkole:

1. Agatę Skonieczną
  2. Marię Błotnicką
  3. Katarzynę Nowakowską
  4. Joannę Matelską
  5. Marzenę Stoińską
  6. Małgorzatę Stranz

Na zakończenie uroczystości wystąpiły absolwentki gimnazjum (Zuzanna Śniegowska, Aleksandra Laskowska i Zuzanna Lorczak) z programem artystycznym.