Chociaż wiemy, że kiedyś nastąpi, śmierć zawsze staje się niespodziewana

„Chociaż wiemy, że kiedyś nastąpi, śmierć zawsze staje się niespodziewana. Ale nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.”

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dnia 3 lipca 2019 roku zmarł śp. Stanisław Zając – nasz kolega i współpracownik.

Urodzony w 1953 roku we wsi Jangrot. Absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Tytuł magistra fizyki zdobył na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją drogę zawodową zaczął w 1975 roku w Zespole Szkół CKR w Bielicach. Pracował również w Szkole Podstawowej w Orchowie i tamtejszym Urzędzie Gminy jako Inspektor Oświaty i Wychowania. W 1995 roku podjął pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Mogilnie, która później została przekształcona w gimnazjum. W tej szkole pracował do 2005 roku, w którym przeszedł na emeryturę.

W czasie swojej długoletniej pracy wprowadził w świat fizyki wielu uczniów. Zapamiętamy Go jako dobrego nauczyciela i wychowawcę. Zawsze uśmiechniętego, opanowanego i życzliwego kolegę. Człowieka emanującego pozytywną energią, często z gitarą w dłoni i śpiewem na ustach, ponieważ muzyka była jego drugą pasją.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 1