28 maja 2019r. w Zespole Szkół w Bielicach odbył się II Turniej Matematyczny „Bielickie zmagania z matematyką”. W konkursie rywalizowało 26 drużyn: 8 z klas trzecich gimnazjalnych oraz 18 ze szkół podstawowych. Celem turnieju jest zawsze popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy matematycznej wśród uczniów. W tym roku dodatkowo zadania, zagadki, krzyżówki, problemy matematyczne wskazywały na przydatność posiadanych wiadomości i umiejętności matematycznych w zagadnieniach dotyczących zdrowia i  sportu. Poza tym liczyła się dobra współpraca w drużynach.

W kategorii klas gimnazjalnych drużyna z naszej szkoły w składzie:  Zuzanna Śniegowska – kl. IIIb, Julita Zamroczyńska kl. IIIb i Arkadiusz Niedziela kl. IIIb zajęła II miejsce.

Klasy szkoły podstawowej reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Siwa – kl. VIIa, Katarzyna Perzyńska – kl. VIIa i Maciej Suszek – kl. VIIIb, która zajęła dobre V miejsce.

GRATULUJEMY