„Wiecie, co było pierwszego kwietnia?

Kokoszce wyrósł wielbłądzi garb,

W niebie fruwała krowa stuletnia,

A na topoli świergotał karp.”

Jan Brzechwa

Takie wiersze i inne, np. „Kłamca”, „Kłamczucha”, „Pierwszy kwiecień” można było dzisiaj usłyszeć w bibliotece szkolnej.

A skąd wzięła się nazwa „Prima aprilis”? Kto i dlaczego wymyślił ten dzień?

Tego dzisiaj dowiedziały się dzieci z klasy Ib i nie tylko, na zajęciach bibliotecznych.

Dzieci podzieliły się wrażeniami z tego dnia, opowiedziały, jakie żarciki sobie zrobiły, a jakie zrobią swoim najbliższym.

Uczniowie czytali swoje ulubione bajki: „Psie smutki”, „Złotowłosa”, „Sklep dla żab” i inne.

Pani bibliotekarka zachęcała wszystkich do czytania i przeczytała fragment książki Rafała Witka „Pierwszaki z kosmosu”. Jak dalej potoczą się losy Titi i Toto w nowej szkole, musicie przeczytać sami.

W bibliotece uczniowie spędzili miło i pożytecznie czas, a Pani bibliotekarka, w ramach podziękowania, otrzymała ręcznie zrobione kwiaty z papieru.