2 marca uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w Przeglądzie Obrzędów Zapustnych „Podkoziołek 2019”, który  odbył się w Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Tradycyjnym postaciom kojarzącym się z ostatkami, takim jak koza, dziad i baba, towarzyszyły współczesne realia i przeboje z ostatnich lat, choćby takie jak szlagier Sławomira, oczywiście z przerobionym tekstem. Publiczność bawiła się świetnie, a młodzi artyści zostali nakarmieni przez organizatora tłustymi pączkami.

W programie wzięli udział uczniowie klasy III c: Mateusz Bartczak, Joanna Bartkowska, Zofia Czekalska, Martyna Jurkiewicz, Oliwia Karczmarz,  Natalia Konieczka, Dominika Legutko, Klaudiusz Leśny, Mateusz Małyszka, Wojciech Niepsuj, Agata Redman, Kacper Szajda, Joanna Tylkowska, Urszula Zielińska oraz Maria Pankowska z kl. IIIa i Zuzanna Lorczak z kl. IIId.  Towarzyszyli im koledzy, którzy zajęli się sprawami technicznymi: Kuba Burzyński z kl. IIId i Igor Krasicki z kl. IIIc.  Do występu przygotowała uczniów p. Beata Wenglewicz-Sierańska oraz p. Ewa Półtoranos – nauczycielka muzyki.