Dnia 26 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości tej brało udział 48 rozemocjonowanych uczniów, wspólnie z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Dzieci razem z Dobrą i Złą wróżką przechodziły przez cztery Krainy : Muzyki , Pracy , Mądrości i Miłości. Dopiero po zdobyciu czterech symboli tych Krain – klucza wiolinowego, pszczoły, sowy i serca – stały się pełnoprawnymi pierwszakami. Z przejęciem złożyły ślubowanie i zostały pasowane kredką przez pana dyrektora Hieronima Rumianowskiego. Następnie otrzymały z rąk swoich wychowawczyń pamiątkowe dyplomy. Pierwszaki otrzymały na powitanie od przedstawicieli klas drugich pięknie wykonane zakładki, a od swoich rodziców piękne edukacyjne kuferki. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców w stołówce szkolnej.

Do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. P. Wawrzyniaka w Mogilnie włączono:

klasa Ia (wychowawca Agnieszka Sielecka): Barczak Brunon, Biednik Zuzanna, Centkowska Nikola, Dominiczak Nadia, Gałczyńska Karolina, Gładych Olaf, Gmur Krzysztof, Kliś Wojciech, Kotarski Karol, Lasecka Monika, Łuczak Szymon, Maćkowiak Igor, Malcher Antoni, Małkowski Łukasz, Nowicki Eryk, Przybyła Konrad, Saja Lena, Sudoł Maja, Szymczak Oliwia, Wanecki Maciej, Wojciechowski Antoni, Wolińska Alicja i Woźniak Oliwier;

klasa Ib (wychowawca Lidia Czerwińska): Jóźwiak Marcel, Justyński Kacper, Kończal Eliza, Kopacz Klaudia, Krotoszyńska Wiktoria, Krzyżan Jan, Langner Oliwier, Łukomska Maja, Przybylska Zuzanna, Rogala Piotr, Rutkowski Antoni, Sobkowiak Bartosz, Sośnicka Anna, Sośnicki Jakub, Stodolak Eryk, Strzeliński Wiktor, Szmagaj Mateusz, Szymkowiak Jagoda, Trocholepszy Nadia, Walczak Wojciech, Walkowski Jakub, Wełniak Anna, Wełnic Maria, Wiśniewski Aspian i Woda Antoni.